Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçlarımız her gün 80 tele kadar dökülmektedir. Ancak saç kökü kendini sürekli yeniler ve dökülen saçların yerini yenileri alır. Bu sayede saç sirkülasyonu sürekli sağlanmaktadır. Ancak dökülen saçlar günlük dökülme miktarı olan 80 teli aştığı zaman bu süreçte bir bozulma meydana gelebilir. Bu bozulma sonucu saçlarda azalma ve kelleşme durumları söz konusu olabilir. Saçının erkekler ve bayanlar için bir hayli önemli bir konu olduğunu düşündüğümüzde saç bakımı oldukça önemli bir hal almaktadır. Ancak saç dökülmesinin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bunlar arasında stres, genetik bir saç dökülme hali ve hormonal bozukluklar bulunmaktadır. Saç dökülmeye başlamadan baştan önlem alınmış olsa saçları korumak daha kolaylaşır. Ancak saç dökülmeye başladıktan sonra saç ekimi yapılsa bile yeterli sıklığa ulaşılamayabilir. Ancak mezoterapi yöntemi ile hem saç dökülmesi engellenir hem de saçlarınızın daha sık olması sağlanır. Ayrıca saçlarınıza bakım yaparak saçlarınızın sağlıklı gözükmesi sağlanır. Mezoterapi işlemi; mikro enjektörler vasıtasıyla mezoterapi karışımının cildin alt tabakasına verilmesi işlemi olarak tanımlanmaktadır. Bu karışım saç köklerine etki ederek saçlarınızın dökülmesini engellerken saçlarınız da bir artış meydana getirmektedir. Ankara’da saç mezoterapisi konusunda işinde uzmanlaşmış birçok firma bulunmaktadır. Eğer sizlerde Ankara’da bir saç mezoterapisti arıyorsanız eğer siteye girerek arzuladığınız saç mezoterapi merkezlerine ulaşabilirsiniz. Ankara saç mezoterapisi konusunda sizlere bir hayli yardımcı olacak olan bu site birçok firmayı bünyesinde barındırmaktadır.

saç dökülmesini engelleyen mezoterapi nedir

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi nasıl uygulanır sorusu saçı dökülen herkesin merak ettiği bir konudur. Mezoterapi işlemi haftalık veya on beş günlük süreçlerle uygulanabilmektedir. 10 seans uygulamanın sonunda arzuladığınız sağlıklı ve gür saçlara kavuşabileniz mümkün. İlk 6 seanstan sonra saçlarınızda etkisi görülmeye başlamaktadır. Bu aşamada saçlarınızda bir parlama ve canlılaşma oluşmaktadır.9. seans sonrasında ise saç dökülmelerinde eski seviyeye gelinme söz konusudur. Artık saçlarınız daha az dökülmektedir. Bazı hastalar için aylık periyotlarla tedaviye devam edilebilmektedir. Çünkü etkisi 3-4 yıla kadar devam edebilmektedir. Bu sürede saçlar yenilendiği için hafif bir rahatsızlık belirtisi olabilir. Ancak buz kompleksi sayesinde bu ufak rahatsızlıklar giderilebilir. Saç mezoterapisi direk saç köklerine uygulandığı için oldukça etkili bir yöntemdir. Saçlarınıza dışarıdan uyguladığınız saç kremleri, şampuanlar, serum veya saç bakım yağları ve kremleri saçınızı parlak gösterse bile etkisi bir sonraki gün kaybolduğundan dolayı uzun süreli bir yöntem değildir.

Saç Mezoterapisi Etkisini Nasıl Gösterir?

Saç mezoterapisinin etkisini artırabilmek için PRP tedavisiyle uygulanması daha etkili olabilmektedir. İlk 4 seansta PRP ve mezoterapi uygulandıktan sonra kalan 6 seansta sadece mezoterapi uygulanması suretiyle saçlarınız bir hayli gürleşerek sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.

Ankara’da Saç Mezoterapi Fiyatları

Ankara’da mezoterapi fiyatları uygulanan kliniklere göre bir hayli değişkenlik gösterebilmektedir. Ankara’da saç mezoterapisi konusunda birçok klinik bulunmaktadır. Bu klinikler arasında karar vermek bir hayli zordur. Kliniğe karar verilme aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli konu güvenilir bir klinikte doğru içeriğin saç köklerine uygulanmasının sağlanmasıdır.

Ankara’da Saç Mezoterapisi Yapan Klinikler

Ankara’da saç mezoterapisi yapan klinikler sayıca bir hayli fazladır. Bu sebeple tercih edeceğimiz kliniğin işinde uzman olması önemlidir. Öte yandan hijyenik ve sağlıklı bir ortamda işlemin yapılması önemlidir. İşinde uzman bir ekip yine bu konuda oldukça önem kazanan konular arasında yerini alır. Ancak en önemlisi doğru içeriğin saç köklerine uygulanmasıdır. Bu sebeple sizlere Ankara’da bulunan birçok mezoterapi kliniğini tercihinize sunmaktayız. Yapmanız gereken bilgisayar başında site adresini tıklamak. Bu sayede Ankara’da bulunan bütün mezoterapi kliniklerine ulaşabilecek ve kendinize uygun kliniğe gidebileceksiniz. Sitemiz bütün mezoterapi firmalarına ait bilgileri barındırdığından dolayı sizlere mezoterapi kliniğinizi seçme imkanı sunuyor.

Ankara’da Meşhur Mezoterapi Klinikleri

Ankara’da gidilebilecek mezoterapi merkezlerini sitesinin adresinden bulabilirsiniz. Ancak belli başlı mezoterapi klinikleri arasında Ankara Mezoterapi Merkezi, Konhair Saç Ekim Merkezi, Mar-Med Marmara Hair Saç Ekimi Merkezi, Fue Ankara Saç Ekimi Merkezi önemli mezoterapi merkezleri arasında yerini alır. Ankara mezoretapi merkezleri sayısı oldukça fazla olduğundan dolayı karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ancak sacmezoterapisiankara.com adresinden faydalanarak Ankara’da ünlü mezoterapi kliniklerini bulabilir ve biran önce mezoterapi işlemlerine başlayarak eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *