Saç Ekimi

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde saçlarında, kaşlarında ve sakallarında dökülme olan veya bir yara nedeniyle yüzünün belirli bölgesinden kıl çıkmayan kişiler saç ekimi yöntemlerine yönelmektedirler. Sac ekimi Ankara gibi ülkemizde büyük şehirlerde hem uygun hem de kaliteli şekilde uygulanabilen bir hizmettir. Büyük şehirlerde bazı doktorların çok daha yüksek ücretlerle de sac ekimi işlemini gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Saç ekimi fiyatları bu açıdan büyük şehirlerdeki bazı kliniklerde oldukça pahalı hale de gelebilmektedir. Bununla birlikte saç ekimi Ankara şehrinde bazı kliniklerde oldukça uygun fiyatlarla da uygulanır. Saç mezoterapisinde oldugu gibi saç ekiminde ücretlerin yönteme ve kişilerdeki aktarılacak saç miktarına göre de değişim gösterdiğini görmekteyiz.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi Ankara ve ülkemizde diğer şehirlerde her iki yöntemiyle de başarıyla uygulanan bir uygulamadır. Saç ekiminde günümüzde tercih edilen iki yöntem olan FUT ve FUE yöntemleri birbirlerinden uygulanış açısından ayrılırlar. Yöntemlerden biri diğerine göre daha uzun sürdüğünden ve daha detaylı olduğundan daha pahalı da bir yöntemdir. Kişiler sac ekimi Ankara kliniklerinde kendilerine uygun yöntemi doktorlarıyla birlikte seçerek ekim işlemini uygulatabilirler.

Saç Ekiminde FUT Tekniği

FUT tekniği saç ekiminde tercih edilen en eski yöntemlerden birisidir. FUE tekniğine göre daha uygun ücretlerle uygulanan bu yöntemde, verici bölgeden alınan saç kökleri toplu halde alınırlar. FUT tekniğinde saç derisi bir şerit halinde alınır ve bu deri içerisinde yer alan kökler de çok sayıda tek bir seferde alınmış olur. Bu yöntemde alınan saç köklerinin bir seansta alıcı bölgeye uygulanmaları ve işlemin tamamlanması söz konusudur. FUT tekniğinde toplamda 2000 adete yakın saç kökü transfer edilir. Bu da yaklaşık 5000 – 6000 arasında saç teli anlamına gelmektedir. FUT tekniğinin tek olumsuz yanı tekniğin uygulanmasının ardından verici bölgede izlerin oluşmasıdır. Kafa derisinden ince bir kesitin çıkarılmasının ardından bu bölgeye dikiş atılır. Daha sonra bölge saçlarla kapatıldığından izin görünmesi söz konusu değildir.

Saç Ekiminde FUE Tekniği

Sac ekimi Ankara kliniklerinde en yaygın şekilde uygulanan tekniklerden diğeri FUE tekniğidir. Günümüzde bu tekniğin FUT tekniğine oranla daha fazla tercih edilen bir teknik olduğunu da söyleyebiliriz. Bu yöntemde FUT tekniğinde olduğu gibi bir iz oluşması söz konusu değildir. Bununla birlikte FUE tekniğinin daha uzun süren ve daha masraflı bir teknik olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. FUE tekniğinde saç kökleri, verici bölgeden teker teker alınırlar. Hal böyle olunca yöntemin izsiz ve uzun süren bir yöntem olması da doğaldır. FUE tekniğini 3-4 seans, her seans 7-8 saat civarında olacak şekilde uygulanmaktadır. Bu teknikte saç kökleri mikro kesiciler ile yerlerinden çıkarılırlar ve alıcı bölgelere uygulanırlar. Her iki yöntemde de verici bölge ense bölgesindeki saç kökleridir. Bazı doktorlar kişilerin etnik kökenine, saç yapısına ve diğer özelliklerine göre alıcı bölge olarak kafa yanında bulunan bölgeleri de tercih edebilmektedir. Kafa yan bölgeleri sakal ekimi veya kas ekimi gibi operasyonlarda da tercih edilebilen bir bölgedir.

Saç Ekimi Fiyatları

Sac ekimi Ankara kliniklerinde hemen hemen her skaladan fiyat bulmak söz konusudur. Ankara büyük şehirlerden birisi olduğu için, şehir içerisinde çok sayıda ün yapmış doktor bulunur. Bu doktorlarda fiyatların standartların oldukça üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte standart bir klinikte saç ekimi fiyatları, maksimum 4000 TL gibi bir ücrete yaptırılabilmektedir. Bazı klinikler 2500 TL gibi fiyatlar da verebilirler. Saç ekiminin cerrahi bir operasyon olduğunu ve belirli bir kalite için belirli bir ücret sınırının da olduğunu unutmamakta fayda vardır.